20 Nisan 2021’den değerli gündem başlıkları
1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Anayasa Mahkemesi Lideri Zühtü Arslan’ı kabul edecek. (TBMM/15.00) 2- CHP, HDP ve MHP’nin Meclis küme …
1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Anayasa Mahkemesi Lideri Zühtü Arslan’ı kabul edecek.
(TBMM/15.00)
2- CHP, HDP ve MHP’nin Meclis küme toplantıları düzenlenecek.
(TBMM/13.30/12.45/10.45)
YASAMA YÜRÜTME SİYASET
1- Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, Bağlantı Başkanlığınca çevrim içi düzenlenecek “1915 Olayları Memleketler arası Konferansı”na katılacak.
(Ankara/11.00)
2- TBMM Genel Şurasında, Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri ve Ofisleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.
(TBMM/15.00)
İKTİSAT
1- Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Petrol Sanayisinde Ulusal Teknolojiler Toplantısı’na ( PEMT-21) görüntü konferans tekniğiyle katılacak.
(Ankara/11.00)
2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTT AVM’yi ziyaret edecek ve basın açıklaması yapacak.
(Ankara/12.00)
3- TÜİK, “İstatistiklerle Çocuk, 2020” haber bültenini yayımlayacak, mart ayına ait motorlu kara taşıtları istatistiklerini ve Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksini açıklayacak.
(Ankara/10.00)
4- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 4 ve 7 yıl vadeli devlet tahvillerini tekrar ihraç edecek, 5 yıl vadeli kira sertifikasının direkt satışını yapacak.
(Ankara)
DÜNYA DİPLOMASİ
1- AB ülkelerinin Avrupa işlerinden sorumlu bakanları aşı sertifikası ve AB-İngiltere bağlantıları yüklü gündemle görüntü konferans toplantısı yapacak.
(Brüksel)
2- Myanmar’da askeri darbe sonrası yaşanan gelişmeler ve protesto şovları takip ediliyor.
(Kuala Lumpur/Ankara)
YENİ
1- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.
SPOR
1- Muhteşem Lig’de 36. hafta Fatih Karagümrük-Göztepe, Hes Kablo Kayserispor-Gençlerbirliği, Çaykur Rizespor-İttifak Holding Konyaspor, Atakaş Hatayspor-Fraport TAV Antalyaspor ve Demir Küme Sivasspor-Beşiktaş maçlarıyla başlayacak.
(İstanbul/Kayseri/Rize/16.00/Hatay/Sivas/19.00)
2- Basketbol THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final serisi birinci maçında Anadolu Efes, İspanya’nın Real Madrid ekibini konuk edecek.
(İstanbul/20.00)
3- Avrupa Güreş Şampiyonası’nın ikinci gününde hür tarzda Emrah Ormanoğlu (61 kilo), Fazlı Eryılmaz (74 kilo), Osman Göçen (86 kilo), Erhan Yaylacı (92 kilo) ve Taha Akgül (125 kilo) karşılaşmalara başlayacak. Süleyman Atlı (57 kilo) ve Süleyman Karadeniz (97 kilo) final, Haydar Yavuz (70 kilo) repesaj çabalarına çıkacak.
(Varşova/12.30)
4- A Ulusal Bayan Hentbol Kadrosu, 2021 Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri play-off çeşidi rövanşında Rusya ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.
(Moskova/19.30)
5- Türkiye Tenis Federasyonu İstanbul Tenis Merkezi’nde düzenlenen TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul bayanlar toprak kort turnuvasına ana tablo maçlarıyla devam edilecek.
(İstanbul/11.00)
***
Anadolu Ajansının yayımladığı haber, imaj, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir formda kullanılamaz. Abonelerimiz de kontrat kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, öbür kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Ters davrananlar hakkında tüzel ve cezai her türlü müracaat hakkımız gizlidir.